Wielki sukces turnieju blind tennisa na Legii

8 września 2018 roku na kortach stołecznego Klubu Tenisowego Legia przy ul. Myśliwieckiej 4a odbył się Warszawski Challenge Blind Tennis pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.


Impreza miała na celu popularyzację wśród mieszkańców Warszawy tenisa ziemnego dla osób z dysfunkcją wzroku. Jest to nowa dyscyplina w Polsce, która rozwija się dopiero od ponad dwóch lat.

Zawodnicy grają na mniejszym korcie. W zależności od kategorii mogą odbić piłkę po dwóch lub trzech kozłach. Jednak największą różnicą pomiędzy tradycyjnym tenisem ziemnym, a blind tenisem jest specjalna dźwiękowa piłeczka.

Mecze turniejowe rozegrano w trzech kategoriach: B1 (osoby niewidome), B2 i B3 (osoby niedowidzące). Emocje były ogromne. Zarówno zawodnicy, jak i kibice obserwujący mecze świetnie się bawili, łamiąc stereotypy o osobach niepełnosprawnych.

W turnieju, jako wolontariusze wzięli również udział uczniowie warszawskich szkół.

Po bardzo zaciętych meczach pierwsze miejsce zdobyli:

Monika Woźnialis – kategoria B1,

Marcin Król – kategoria B2,

Jarosław Skarżyński – kategoria B3.

Puchary zwycięzcom wręczał Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Krzysztof Czubaszek. Gratulujemy.

Turniej był szansą na fantastyczną rywalizację sportową w duchu fair play, był też świetnym przykładem na to, że Warszawiacy są społecznie odpowiedzialni, potrafią się integrować i dobrze bawić. Dziękujemy za doping i do zobaczenia na kolejnym turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *