Nasza misja

Naszą misją jest wspieranie w powrocie do aktywnego życia osób dotkniętych przez los pod względem fizycznym lub zdrowotnym. Udzielanie pomocy podmiotom leczniczym w prowadzeniu efektywnej ekonomicznie działalności nastawionej na dobro pacjenta.

Szanowni Państwo

Fundacja Zawsze Blisko zaprasza do udziału w  projekcie :

„Rehabilitacja osób niewidomych i niedowidzących poprzez zajęcia z tenisa ziemnego – Blind Tennis Polska

 
 
 
 

Pomysł adaptacji tej dyscypliny dla osób z dysfunkcją wzroku powstał w Japonii, gdzie w 1990 roku przeprowadzono pierwsze zawody o tytuł najlepszego niewidomego tenisisty. Obecnie sport ten cieszy się coraz większą popularnością w wielu krajach na świecie. Została powołana międzynarodowa organizacja International Blind Tennis Association, która pracuje nad ujednoliceniem zasad gry i organizacji turniejów na różnych poziomach rozgrywek. Jest to niezbędny warunek, aby ubiegać się o włączenie tenisa dla niewidomych do grona dyscyplin paraolimpijskich. Naszym celem jest, aby niewidome dzieci z Polski mogły również uczestniczyć w tym sporcie.

   Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego projektu w iataci środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego w postaci specjalnych piłek dźwiękowych oraz rakiet, a także na szkolenie instruktorów.

Reprezentantem Fundacji jest pani Agata Barycka (na zdjęciu) prowadząca projekt tenisa ziemnego dla osób niewidomych i niedowidzących.
agata.barycka@hotmail.com, telefon 690 493 367